مراقبت از ناخن ؟

 

مراقبت ازناخنها

۱-اگرناخن های سست وشکننده ای دارید آنها را کوتاه و یک دست کنید. ناخن ها را خشک و تمیز نگاه دارید این کار مانع از تجمع باکتریها و قارچها روی ناخنها می شود.

۲-تغذیه و رژیم غذایی صحیح در رشد و سلامت ناخن ها نقش مهمی دارد غذاهای حاوی آهن، کلسیم ، ویتامین ب و پتاسیم برای ناخن ها مفیدند. مصرف ماست،تخم مرغ، سویا، کلم، آب هویج تازه، زردآلو و ماهی در استحکام ناخن موثر است.

۳- آفتاب، کلر و پاک کننده های قوی باعث تردی و شکنندگی ناخن ها می شوند پس باید ازاین مواد دوری کرد. هنگام انجام کارهای خانه و نیز باغبانی برحسب نیاز ازدستکش نخی یا لاستیکی استفاده کنید.

۴- استفاده بیش ازحدازلاک ناخن سلامت ناخن ها را به خطر می اندازد بهتراست بارعایت بهداشت، سوهان زدن ناخن ها و نیز استفاده از یک جلا دهنده طبیعی می توان ناخن را زیبا تر کرد. همچنین بیش از یک بار درهفته از لاک برها استفاده نکنید زیرا آنها باعث خشکی ناخن میگردند.

در صورت تغییر رنگ ، پوسته پوسته شدن ، ترک خوردن و به وجود آمدن خطوط عرضی بر ناخن ها و تغییرات بدون دلیل و طولانی مدت در رنگ و شکل ناخن ها حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

۵-برای سوهان کشیدن ناخنهایتان از سوهانهای نرم و ظریف استفاده کرده و هیچگاه ناخن ها را دردوجهت سوهان نکشید. ناخن ها را تنها از سمت گوشه به مرکز ناخن در یک جهت سوهان بکشید.

۶- از ناخنها استفاده ابزاری نکنید مثلا از آنها برای بیرون آوردن منگنه استفاده نکنید.

 

فرستادن یک نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>